Dziecko nie chce pić

Dziecko nie chce pić
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Początkowo dziecko spożywa wyłącznie mleko, jednak z biegiem czasu zaczyna być go w jego diecie coraz mniej, a to wymaga podawania płynów w innej postaci. Jednak nie każde dziecko chętnie pije jakiekolwiek napoje różne od mleka, a to z pewnością wprowadza rodziców w niepokój. Co zrobić, gdy nasze dziecko nie chce pić?

Dziecko nie chce pić

Aby zachęcić nasze dziecko do picia, warto zadbać o sposób podawania napojów. Dobrym rozwiązaniem jest skupienie się na kubku, w którym zazwyczaj podajemy dziecku płyny. Powinien on być kolorowy i interesujący dla dziecka, a dodatkowym atutem będzie, jeśli znajdzie się na nim postać z ulubionej bajki dziecka. Ale jak wiadomo naczynie to nie wszystko, ponieważ część dzieci z chęcią wybiera kolorowe kubki, jednak już mniej chętnie z nich korzysta.

Kluczowy jest napój, jaki podajemy dzieckuKluczowy jest napój, jaki podajemy dziecku

Jeżeli nasz maluch nie chce pić czystej wody, można dodać do niej odrobinę miodu, aby była słodsza lub owoców. Jednak nie warto proponować dziecku gotowych wód o owocowych smakach, ponieważ są one pełne cukru i innych zbędnych dodatków. Innym rozwiązaniem jest podanie dziecku soku rozrobionego z wodą. Oczywiście najlepiej będzie, jeśli soku będzie jak najmniej, a wody jak najwięcej, jednak u dziecka, które odmawia picia, sukcesem będzie wypicie soku rozcieńczonego z wodą pół na pół. Kolejnym rodzajem napoju jaki możemy podać dziecku jest herbata. Najlepiej podawać herbatki ziołowe i oczywiście niesłodzone. Można również przygotować dziecku owocową herbatę, która być może zachęci go do picia. Sklepy oferują również herbaty przeznaczone specjalnie dla dzieci, które mogą się sprawdzić u najmłodszych. Należy pamiętać, że dzieci powinny unikać czarnej herbaty ze względu na zawartą w niej kofeinę.

Ważne jest również, aby dać dziecku czas na wypicie przygotowanego napoju

Najlepiej będzie, jeśli nasz maluch będzie miał swobodny dostęp do płynów przez cały dzień. Jeżeli dziecko nie chce pić żadnego rodzaju napoju warto próbować różnych smaków i kombinacji, aż do momentu, w którym dziecko zacznie spożywać jakiś płyn. W okresie poszukiwań można podawać maluchowi mleko rozrobione z wodą, jeśli odmawia przyjmowania innych płynów, ponieważ musimy dbać o jego prawidłowe nawodnienie. Warto również podawać dziecku owoce i warzywa bogate w wodę i przemycać ją w posiłkach.