Jak opiekować się dzieckiem z zespołem downa?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Diagnoza o urodzeniu dziecka z zespołem downa może okazać się druzgocąca, ale warto pamiętać, że życie z takim dzieckiem nie musi się wiązać z wielkimi wyrzeczeniami i siedzeniem w domu. To dziecko jak każde inne. Zatem jak opiekować się dzieckiem z zespołem downa? Poniżej kilka rad dla mamy dziecka z tą chorobą.

Jak opiekować się dzieckiem z zespołem downa?

jak opiekować się dzieckiem z zespołem downaDzieci cierpiące na zespól downa, to wbrew pozorom normalne dzieci, różniące się tylko wyglądem i lekko opóźnionym rozwojem, w stosunku do innych dzieci w ich wieku. Wychowanie ich, poza rehabilitacją nie dobiega od wychowania innych dzieci. Wystarczy przelać im ogromną dawkę miłości, a odpłacą się na pewno tym samym. Jedno jest pewne, dzieci z takim zespołem kochają szczególnie. Dla nich mama i tata to najważniejsze osoby świata. Nie potrzebują niczego niż warunkowa miłość i podstawowa opieka. Mówi się, że takie dzieci często mają problem z popędem seksualnym czy ordynarnym zachowaniem. Znam i takie dzieci, jednak większość z nich to kochane i dobrze wychowane dzieci. Pamiętajmy, kiedy rodzic dba o dziecko z całych sił to nie ma szans by wyrosło ono na źle wychowaną osobę.

Nie ma poradnika jak opiekować się dzieckiem z zespołem downa, ponieważ wystarczy je traktować tak jak inne dzieci. Okazana miłość i czułość pozwolą mu rozwijać się podobnie do rówieśników. W mojej rodzinie wystąpił przypadek dziecka z tym zespołem, jednak zapewniam, że mimo wyglądu i lekko niezrozumiałej mowy, nikt nie byłby w stanie stwierdzić, że posiada zespól downa. Śmiało mogę przyznać, że jest najsłodszym i najukochańszym dzieckiem całej rodziny. Uczy nas miłości i radości każdego dnia. Dzieci z zespołem downa to normalne dzieci! Pamiętajmy o tym, nim zaczniemy je wytykać rękoma!