Kalendarz adwentowy – radość dla dzieci.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W ostatnich latach kalendarze adwentowe stały się podstawą budowania świątecznej atmosfery i to nie tylko wśród najmłodszych. Dzieje się tak ponieważ takie małe niespodzianki są miłe, zabawne i ekscytujące . Odliczanie do tych najbardziej rodzinnych świąt to budowanie emocji i atmosfery, która ma nas wprowadzić w ten radosny czas.

Adwent to czterotygodniowy okres rozpoczynający się w niedzielę najbliższą dniu święta św. Andrzeja Apostoła (30 listopada) i przez kolejne trzy niedziele. Historycy szacują, że Adwent obchodzony jest od IV wieku. Pierwotnie ten okres był czasem przygotowania się nawróconych na chrześcijaństwo do chrztu, ale obecnie jest to częściej kojarzone z oczekiwaniem narodzin Chrystusa.

Słowo „Adwent” pochodzi od łacińskiego słowa „przyjście”, a same kalendarze adwentowe sięgają XIX wieku, kiedy to rodziny zaznaczały kredą każdy dzień grudnia aż do Wigilii. Jak wiele innych aspektów współczesnych praktyk bożonarodzeniowych, kalendarz adwentowy ma pochodzenie niemieckie. Obecnie jest jednak znany na całym świecie. Ideą kalendarza adwentowego jest niesienie radości dzieciom.

Dzieci uwielbiają odliczać dni do Bożego Narodzenia, a umila im to otwieranie ponumerowanych okienek, które kryją mniejsze lub większe niespodzianki, w zależności na jaki kalendarz dla naszego dziecka się zdecydujemy. W latach 80-tych i 90-tych królowały kalendarze adwentowe wypełnione małymi słodkościami. Dziś takie kalendarze także sprawią naszym dzieciom ogromna radość, jednak wybór rodzaju kalendarza zdaje się dziś być ograniczony tylko naszą wyobraźnią. W sklepach znajdziemy niemal wszystko co może fascynować nasze dziecko. Disney? Harry Potter? Psi Patrol? Kredki? Samochodziki? Lego? A może kosmetyki? Biżuteria? Herbaty? Wszystko to jest dostępne.

Możemy kupić gotowe kalendarze, ale fajną opcja jest także samodzielne stworzenie go. W internecie możemy znaleźć mnóstwo podpowiedzi jak niewielkim kosztem sprawić ogromną radość naszym pociechom.